موضوعات داغ!

بهترین استراتژی برای افزایش فروش به مشتریان وقتی که اوضاع بازار و اقتصاد خرابه!

مشتری اینجوری عاشق خرید از شما میشه!

در دنیای اقتصادی و کسب و کار امروزه، احتمالاً به دنبال برخی از راه های کسب و کار برای افزایش فروش خود هستید. با به وجود آمدن رقابت در زمینه کاری مختلف هر فردی در هر شغلی رقیب خود را می بیند. که رقبا برخلاف خودش، دچار رکود و ورشکستگی نشده و حتی توانسته فروش خود را نیز افزایش دهد. دیدن این رقبا، انرژی را از افراد در بازار کار می گیرد ولی مطمئن باشید که شما با یادگیری یک سری از نکات و راهکارها می توانید به هدف خود که افزایش فروش است دست پیدا کنید.

✔️ نکاتی در زمینه افزایش فروش

نکته اول

یکی از نکاتی که باید به آن برای افزایش فروش بسیار توجه کنید؛ نگه داشتن مشتریان قدیمی خود است. به دست آوردن مشتری های جدید هزینه بر و زمانبر است. تحقیقات نشان می دهد که جذب مشتری جدید 5 برابر هزینه بر تراز نگه داشتن مشتری موجود است. بین 60 تا 80 درصد از مشتریان اگر از خرید خود راضی باشند دوباره برای خرید کردن سراغ شما خواهند آمد. علاوه بر آن، رضایت خود را به دیگران اعلام می کنند که این خود باعث افزایش فروش شما خواهد شد.

رشد یک کسب و کار در گرو افزایش فروش و افزایش مشتریان خود است.

◊ نکته دوم

یک روش ساده برای افزایش فروش برقراری رابطه اعتماد آمیز با مشتریان خود است که نگذارید در اولین خرید مشتری خود را از دست بدهید. برای رسیدن به هدف نگه داشتن مشتریان خود باید چند اقدام را انجام دهید ازجمله: به نیازهای مشتریان بیشتر توجه کنید و درصدد برطرف کردن نیازهای آنان باشید؛ با افرادی شریک شوید و افرادی را استخدام کنید که مشتری مدار باشند و روابط اجتماعی بالا و گرمی داشته باشند؛ مشتریان خود را تشویق کنید تا کسب و کار شما را به افراد دیگری مانند دوستان، اعضای خانواده و … معرفی کنند؛ و …

در واقع روش های افزایش فروش همان روش های قدیمی هستند که بروز رسانی شده اند و با توجه به دانش، تکنولوژی و فرهنگ امروزه به یک وضعیت جدید برای افزایش کارایی و افزایش فروش تبدیل شده اند. روش های افزایش فروش را می توان در چند دسته تقسیم و بررسی کرد؛ که برای اینکه شما بتوانید فرد موفقی در کسب و کار شوید باید از این روش ها استفاده کنید. اگر شما فقط به یک دسته از روش های معرفی شده برای کسب و کار خود اکتفا کنید نمی توانید میزان فروش خود را افزایش دهید. در دنیای امروزه که روابط بسیار گسترده شده است باید تسلط خود را بر روش های مختلف بالا ببرید.

✔️ روش های افزایش فروش

روش هایی که برای افزایش فروش خود می توانید استفاده کنید عبارتند از:

  • استفاده از مشتریان موجود
  • استفاده از مشتریان جدید
  • استفاده از شبکه های اجتماعی
  • و روش های دیگر …

در استفاده از هر یک از روش های ذکر شده در بالا یک سری نکات و اصولی وجود دارد که شما باید آنها را بدانید تا بتوانید به صورت موفقیت آمیز مشتریان و فروش خود را افزایش دهید. در ادامه هر یک از روش های گفته شده را با بیان زیر مجموعه آنها برای شما عزیزان توضیح می دهیم.

این یک محتوای ویژه است!

برای مشاهده ادامه مطلب باید عضویت ویژه خود را فعال کنید.
بر روی دکمه زیر کلیک کرده و بصورت رایگان در 30 ثانیه عضو ویژه شوید :میخواهم عضو ویژه شوم!

و یا اگر قبلاً عضو ویژه شده‌اید، میتوانید از طریق دکمه زیر وارد شوید تا دسترسی به ادامه‌ی این مطلب برای شما باز شود :

ورود به سایت

منبع
Mindino.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا