8 اصل تنبل ها که باعث موفقیتشان می شود

تنبلی ابزاری برای موفقیت بیشتر!

مقدمه

همه ما تا حدودی تنبل هستیم. اما بعضی از افراد بیش از حد معمول تنبل هستند و ما اغلب این ویژگی را خوب نمی دانیم. اما اگر این حرف درست نباشد چه اتفاقی می‌افتد؟ اگر تنبلی واقعاً به موفقیت بیشتر کمک کند چه واکنشی باید از خود نشان دهید؟ با ما در مایندینو همراه باشید تا پاسخ این سوال ها را دریافت کنید.

بیل گیتس

کار آفرین

برای انجام کاررهای سخت افراد تنبل را استخدام نمایید؛ چرا که این افراد همیشه راحت‌ترین راه را برای انجام کار پیدا می‌کنند.

نگاهی به تاریخ

در واقع، افراد تنبل زیادی بودند که موفقیت‌های بزرگی را کسب کردند. تاریخ در مورد این موضوع مثال‌های بارز بسیاری را به ما نشان می دهد. به عنوان مثال، چارلز داروین فردی فوق العاده تنبل بود. معلمان و والدین چارلز همیشه وقتی او را وادار می‌کردند که دروس مدرسه‌ای خود را بخواند، بسیار خسته میشد. زیرا چارلز غالباً در طول کلاس در حال چرت زدن بود. به جای شرکت در فعالیت‌های ورزشی و دانشگاهی، بیشتر وقت‌ها را در حال خوشگذرانی بود. حتی هنگام ورود به دنیای تحقیقات علمی، چارلز داروین هرگز عجله‌ای نکرد، بلکه سال‌ها به مطالعه پرداخت.

چرچیل تنبل

مثال دیگر وینستون چرچیل است. وقتی نوجوان بود، وضعیت درسی آن همیشه در پایین‌ترین سطح کلاس بود و حتی به دانشگاه هم نمی‌رفت. وینستون نسبت به ورزش کاملاً بی‌تفاوت بود و فعالیت مورد علاقه او فقط نشستن روی صندلی‌های گهواره ای بود. سپس او یک سیاستمدار بزرگ شد.

کارل مارکس تنبل

کارل مارکس با پول مادر بیچاره زندگی می‌کرد، مهمانی‌های بی پایان داشت و هرگز کار نمی‌کرد. اما به هر حال، تحقیقات او دیدگاه‌های قدرتمند کل جهان را از بین برد. بسیاری از شخصیت‌های بزرگ دیگر نیز بسیار تنبل بودند، از جمله انیشتین ، نیوتن ، پیکاسو ، مندلیف و بسیاری دیگر. اما آن‌ها موفقیت‌های باورنکردنی به دست آوردند و در سراسر جهان مشهور شدند. این ثابت می کند که افراد تنبل واقعاً می‌توانند کارهای زیادی انجام دهند و تنبل بودن گاهی یک مزیت است.

تنبل

دلایل موفقیت بیشتر افراد تنبل

در این قسمت چند دلیل برای موفقیت بیشتر افراد تنبل برایتان آورده‌ایم.

#1 خلاق‌تر هستند

افراد تنبل وقتی در حال انجام کار هستند بسیار خلاقیت به خرج می‌دهند. آن‌ها وقت خود را برای انجام کارهای غیر ضروری تلف نمی‌کنند و بلافاصله به اصل موضوع می‌پردازند. کارمندان تنبل همیشه راهی برای خودکارسازی و بهینه سازی تمام فرایندهای تکراری در کار خود می یابند. زیرا برای افراد تنبل هیچ چیز خسته کننده و ناامیدکننده‌تر از کار تکراری وجود ندارد.

#2 راحت طلب هستند

افراد تنبل همیشه سعی می‌کنند زندگی را راحت کنند. آنها بیش از حد تنبل هستند و نمی‌توانند زمین را حفاری کنند، در عوض یک ماشین حفاری اختراع کردند. آنها نمی‌توانستند خانه را تمیز کنند، بنابراین مجبور شدند یک جارو برقی اختراع کنند. چه کسی می‌داند شاید افراد تنبل کسانی هستند که به بزرگترین اختراعات دنیا فکر می‌کنند؟

 #3 آن‌ها همیشه آماده انجام کارهای جدید هستند

افراد تنبل اغلب خلاق هستند و مایل به قبول کارهای جدید هستند. آنها ایده‌های بسیاری دارند زیرا ذهن آنها مملو از افکار و مسئولیت‌های مشترک نیست. آن‌ها اغلب متفاوت فکر می‌کنند. برای آنها، روند کار خسته کننده نیست و باید اطمینان حاصل کند که خروجی بسیار مهم است.

استراحت افراد تنبل
ارتباط استراحت افراد تنبل با سختکوشی آن ها

 

#4 آن‌ها می‌دانند چه موقع استراحت کنند

استراحت یکی از مهم‌ترین موارد است. زیرا هرچه انرژی بیشتری مصرف کنید، برای برنامه‌ریزی‌های بزرگ انرژی کمتری خواهید داشت. افراد عادی که خود را دچار استرس می‌کنند سریع‌تر پیر می‌شوند و حافظه آنها سریع‌تر ضعیف می‌شود. علاوه بر این، دانشمندان همچنین گفتند که بیدار شدن زود هنگام، هنگامی که شب بیدار هستید و قرار دادن خود در ورزش های شدید، تأثیر بدی بر سلامتی شما خواهد داشت (خصوصاً بعد از 40 سالگی). بنابراین، یاد بگیرید چگونه آرام و تنبل شوید.

#5 آرام زندگی می کنند

افراد تنبل برای انجام همه کارها عجله ندارند و سعی نمی کنند از یک چیز به چیز دیگر بپرند. آنها به آرامی هر چیزی را حل می کنند. در صورت آشفتگی، افراد اغلب تمرکز خود را از دست می‌دهند و نمی‌توانند کارهای مورد نظر را انجام دهند. برعکس، افراد تنبل به ندرت نگران هستند و به آن‌ها کمک می کند تا کار خود را آرام کنند.

رابطه هدف با افراد تنبل
افراد تنبل و هدف گذاری آنها

#6 آن‌ها اهداف خود را می دانند

افراد تنبل می‌دانند که چگونه کارهای خود را اولویت‌بندی کنند و بر روی اهداف خود متمرکز شوند، نه اینکه توسط دیگران کاری را انجام دهند. چون آنها خیلی تنبل‌تر از آن هستند که به اولویت‌های دیگران توجه کنند، در عوض روی اولویت‌های خودشان تمرکز می کنند. علاوه بر این، آنها همچنین برای رسیدن به این اهداف زمان کمتری دارند؛ در نتیجه اوقات فراغت بیشتری دارند.

#7 آن‌ها افراد باهوشی هستند

برای تنبل بودن باید باهوش باشند. شما باید راهی پیدا کنید تا بتوانید کاری انجام ندهید و سپس همه وظایف را به موقع حل کنید. کارمندان تمایل دارند باهوش، تنبل یا بسیار سخت‌کوش و محتاط باشند. اگر باهوش و تنبل هستید، احتمالاً سازنده‌ترین کارمند شرکت خود هستید.

#8 آن‌ها از تکنولوژی استفاده می‌کنند تا به خود اجازه تنبلی دهند

در زمان ما، بسیاری از نرم افزارها، برنامه‌ها و ابزارهای دیگر وجود دارد که به ما امکان می دهد کارها را سریع‌تر انجام دهیم. افراد تنبل همه این ابزارها را می‌دانند و برای انجام سریع‌تر کارها از آنها استفاده می‌کنند. به عنوان مثال، اگر باید یک فایلی را بنویسند، آنها به راحتی آن را نمی نویسند و برای بررسی به یک وکیل، ویراستار، مدیر یا هر شخص دیگری می فرستند. زیرا این کار خیلی وقت گیر است. آنها یک پرونده Google Doc ایجاد کرده و به افراد درگیر امکان دسترسی می‌دهند تا دیگران بتوانند همزمان ویرایش کنند. این روند کار را ساده می کند، باعث صرفه جویی زیادی در وقت می‌شود و به راحتی با این سیستم می‌توانند به موفقیت دست پیدا کنند.

مایندنو؛ اندیشه‌ای نو!

پروفسور آمریکایی آرنولد لوگویگ بیش از 1000 نفر را که موفقیت بزرگی در زندگی کسب کردند، مورد تجزیه و تحلیل قرار داد. او به این نتیجه رسید که علاوه بر استعداد طبیعی، شما باید بدانید که چگونه وقت خود را بگذرانید. این ممکن است در این عصر و سبک زندگی امروز متناقض به نظر برسد. اما حتی اینشتین گفت که تنبلی ابزاری عالی برای رشد تخیل و خلاقیت است.

راز ثروت یهودیان، به عنوان ثروتمندترین قوم در دنیا چیست؟


سپاس از اینکه تا پایان این مقاله‌ی آموزشی با مایندینو همراه بودید. اسباب خرسندی ماست که نظرات و انتقادات و پیشنهادات شما زیر همین مقاله مشاهده کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا